• Szkoła Podstawowa:
  • (82) 542 15 14
  • [email protected]
  • Przedszkole
  • Podstawówka
  • Poradnia
  • Aktualności
    • Wiadomości
    • Galeria
  • Szkoła
    • O szkole
    • Oferta edukacyjna
    • Języki obce w szkole ARKA
    • Biblioteka
    • Projekty
    • Dokumenty do pobrania
    • Pomagamy
    • Praca
  • Dla rodziców
    • Specjalistyczny gabinet rehabilitacji w szkole ARKA
    • Prawa dziecka
    • Gotowość szkolna
    • Przydatne linki
    • Praca z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych
    • Poradniki
    • Dziennik elektroniczny
    • mLegitymacja
    • Ochrona Danych Osobowych
    • Standardy Ochrony Małoletnich
  • Integracja
    • O integracji
    • Dogoterapia
    • Pedagog Szkolny
    • Rehabilitacja
    • Pedagog specjalny
    • Psycholog
    • Logorytmika
    • Logopeda
    • Mediacje
    • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole ARKA
  • Rekrutacja
    • Zapisy on-line
    • O rekrutacji
  • Kontakt

WiadomościW

  • Arka
  • Szkoła Podstawowa
  • Aktualności
  • Wiadomości
  • home
  • wstecz

Wiadomości

8 lis 2016

08.11.2016

KONKURS PLASTYCZNY

Owoce i warzywa na wesoło

Magdalena Polakowska i Zuzanna Książek, uczennice klasy I a, Aleksandra Nafalska i Maja Prączko z klasy I b oraz Laura Kuba z klasy II a, Wiktoria Lichaczewska z klasy II b, Natalia Jarzynowska i Antonina Kolenda z klasy II c, a także Kacper Markuszewski z klasy III c, to laureaci konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”.

Uczestnicy konkursu wykazali się tak dużą pomysłowością i talentem, że trudno było wskazać spośród nich zwycięzcę. Jurorzy uznali, że wszyscy oni zasługują na nagrody.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicy znajdującej się na szkolnym korytarzu.

Zobacz galerię
8 lis 2016

08.11.2016

SUKCESY UCZNIÓW ARKI

Natalia dała śmieciom drugie życie

Natalia Jarzynowska z klasy II c została laureatką konkursu ekologicznego pod hasłem „Drugie życie śmieci” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. W swojej kategorii wiekowej (klasy I-III) zdobyła wyróżnienie.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie ekologicznego hasła i wykonanie praktycznego lub dekoracyjnego przedmiotu z odpadów nadających się do ponownego wykorzystania. Natalia do przygotowania swojej pracy użyła plastikowej butelki. Zrobiła z niej karmnik dla ptaków. Ekologiczny domek, wewnątrz którego umieściła styropianowe ptaszki pokryte kolorowymi piórkami i nasiona zbóż, przymocowany został do kawałka drewienka i gałązek.

Oficjalne podsumowanie konkursu odbędzie się 16 listopada o godz. 12 w MDK. Natalii, jej rodzicom oraz nauczycielce p. Wiesławie Adamczyk serdecznie gratulujemy.

8 lis 2016

08.11.2016

ARKA SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE

Witaminy na talerzu

Możemy jeść smacznie, ale również zdrowo. Próbowali nas o tym przekonać uczniowie klas: III a i III b. Zanim hasło wprowadzili w czyn wysłuchali pogadanki wygłoszonej przez Ewelinę Machowicz, szkolnego logopedę, a równocześnie specjalistę medycyny ratunkowej na temat wpływu owoców i warzyw na funkcjonowanie naszego organizmu. Każdy z uczestników prelekcji otrzymał książeczkę pt.: W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Ukoronowaniem działań, które miały miejsce w naszej szkole 4 listopada, była degustacja owocowych sałatek i szaszłyków przygotowanych przez trzecioklasistów. Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że zdrowe jedzenie może być również bardzo smaczne,

Zobacz galerię
7 lis 2016

07.11.2016

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Moniką Forysiuk i p. Katarzyną Sieradzką odwiedzili Cmentarz Poległych Żołnierzy w Lesie Borek. Uczniowie minutą ciszy oddali hołd żołnierzom, którzy zginęli w walce o wolność naszego miasta. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i ludziach, których już nie ma. Uczniowie zapalili przyniesione znicze.

BO PRZECIEŻ TYLKO OD NAS ZALEŻY, CO OCALIMY I O CZYM BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ........

Zobacz galerię
7 lis 2016

07.11.2016

RODZICE I SZKOŁA - „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Korzystając z pogodnej październikowej aury uczniowie klas III wraz z rodzicami zostali zaproszeni do Leśniczówki, na „Święto Pieczonego Ziemniaka” gdzie mieli okazję wspólnie spędzić czas i uczestniczyć w wielu zabawach.

Uczniów podzielono na trzy grupy, które rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz w konkursie wiedzy przyrodniczej pt. „Fałsz czy prawda”. W roli głównej był oczywiście ziemniak :).

Zabawę rozpoczęliśmy rozgrzewką tzw. „Ziemniaczanym aerobikiem”. Potem rozpoczęły się konkurencje:

  • wyścigi w workach,

  • rzuty do celu,

  • slalom,

  • rzuty na odległość,

  • przeciąganie liny - rywalizacja: rodzice kontra rodzice oraz nauczyciele kontra rodzice.

Była też wyczekiwana przez wszystkich przerwa na ucztę ziemniaczaną – wszyscy ze smakiem pałaszowali pyszne pieczone ziemniaczki.

Dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, wszyscy świetnie bawili się. Podczas zabaw dochodziło do prześmiesznych sytuacji, a radość z wykonywanych zadań była ogromna!

Odbył się także konkurs dla rodziców. Mamuśki obierały ziemniaki na czas. Pierwsze miejsce zdobyła mama Tobiasza Wojciechowskiego – wielkie gratulacje!

Na koniec uczniowie zjedli pieczone kiełbaski i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

WYJAZD ZORGANIZOWANY W RAMACH

KONKURSU EDUKACYJNEGO „BEZPIECZNIE TU I TAM”

Zobacz galerię
5 lis 2016

05.11.2016

PAMIĘTAMY...

Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki to dni pamięci o tych, co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Pamięć o zmarłych jest rysem naszej obyczajowości. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. My wybraliśmy się na cmentarz poległych żołnierzy, aby zapalić znicze na grobach zaniedbanych, opuszczonych, przy których nikt się nie zatrzyma, o których już nikt nie pamięta. Kultywowanie pamięci zmarłych to dobra lekcja patriotyzmu dla naszych uczniów.

Zobacz galerię
4 lis 2016

04.11.2016

DOBRY NASTRÓJ, ŚMIESZNE MINKI – TO ZASŁUGA WITAMINKI!

W ramach projektu „Warzywa i owoce w szkole” uczniowie z klasy IIIc przygotowywali kolorowe szaszłyki owocowe. Każdy przyniósł swoje ulubione owoce, które wykorzystał podczas „zajęć kulinarnych”. Były jabłka, gruszki, śliwki - przepyszne jesienne dary z sadu i ogrodu, a także banany, winogrona, ananasy, brzoskwinie, mandarynki. Dzieci same kroiły owoce, a następnie nakładały je na patyczki tworząc przepyszne i zdrowe szaszłyki. Dzieci podczas trwania warsztatów kulinarnych dowiedziały się jak zdrowe są owoce i dlaczego je warto jeść. Po zakończeniu warsztatów kulinarnych uczniowie częstowali grono pedagogiczne własnoręcznie wykonanymi szaszłykami. Własnoręcznie przygotowane szaszłyki sprawiły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.

Zobacz galerię
31 paź 2016

31.10.2016

ARKA ZAINAUGUROWAŁA ROK SZKOLNY 2020/2021

Nie, to nie pomyłka i nie Prima Aprilis. Mamy pierwsze zgłoszenia uczniów, którzy właśnie
w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę.

To dla nas wielki zaszczyt, że rodzice obecnych 3, 4 , 5 i 6-latków, którzy wybrali dla swoich pociech szkołę ARKA, chcą by to właśnie z nami ich dzieci wyruszyły po ten największy skarb, jakim jest wiedza. Dziękujemy.

Przy okazji pragniemy poinformować rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci do szkoły ARKA na rok szkolny 2017/2018, że możemy zaproponować Im jedynie miejsce na liście rezerwowej. Zapisy na kolejne lata prowadzimy na bieżąco.

Szczegóły można uzyskać w sekretariacie szkoły w godzinach 7:30 – 15:30, e-mail: [email protected]

28 paź 2016

28.10.2016

AKCJA - NAUCZYCIELE CZYTAJĄ DZIECIOM

Dnia 24 października w Niepublicznej Integracyjnej Szkole Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych Arka odbyła się akcja „Nauczyciele czytają dzieciom”. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wspaniałą bajkę pt."Kopciuszek". Akcja miała na celu propagowanie idei głośnego czytania.

Zobacz galerię
26 paź 2016

26.10.2016

RAZ GRUSZECZKA RAZ JABŁUSZKO I JUŻ ZDROWE MASZ SERDUSZKO

W ramach projektu „Warzywa i owoce w szkole” I i II klasiści przygotowywali sałatki owocowe. Dzieci podczas warsztatów kulinarnych zapoznawały się z wartościami odżywczymi owoców, określały ich smak: słodki… kwaśny… gorzki... Przed przystąpieniem do działania, dzieci wysłuchały pogadanki przeprowadzonej przez Panią Ewelinę Machowicz na temat wpływu owoców na zdrowie następnie.

Po zakończeniu warsztatów kulinarnych uczniowie częstowali grono pedagogiczne własnoręcznie wykonaną sałatką.

Zobacz galerię
19 paź 2016

19.10.2016

WARZYWA I OWOCE

II ŚNIADANIE DAJE MOC – JEDZ ZDROWO A BĘDZIESZ ŻYĆ KOLOROWO

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W ramach projektu „Warzywa i owoce”, uczniowie ARKI z klas III przygotowali kolorowe kanapki pełne warzyw. Dzieci zamiast jeść chipsy, słodycze, zajadały się zdrowymi kanapkami przygotowanymi z wieloziarnistego pieczywa, wędliny, sera żółtego, pomidora, ogórka, papryki, sałaty i szczypiorku. Uczniowie przebrani w stroje kucharskie mieli najpierw pogadankę z Panią Eweliną Machowicz na temat mycia rąk oraz higieny podczas przygotowywania posiłków i następnie przystąpili do robienia kanapek.

Na zakończenie warsztatów kulinarnych odbył się konkurs na najzdrowszą kanapkę. Nagrody w postaci książek wręczyła Pani Anna Łopąg, dyrektor. Po zakończeniu warsztatów uczniowie rozdawali kanapki nauczycielom oraz dzieciom propagując zdrowe odżywianie.

Zobacz galerię
19 paź 2016

19.10.2016

SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZWIERZĄT PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI
WSPIERAMY SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Uczniowie klas III z ARKI uczęszczający na kółka przyrodniczo- informatyczne „Przyroda w sieci”, organizują w dniach 24.10. - 14.11.2016 r. zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Chełmie.

Zbieramy suchą karmę oraz puszki z jedzeniem dla psów i kotów.
W listopadzie karma dla zwierzaków zostanie przekazana opiekunom schroniska w Chełmie.

17 paź 2016

17.10.2016

DZIEŃ PAPIESKI W ARCE

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

Już po raz trzeci uczniowie Arki obchodzili Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Postać Wielkiego i Świętego papieża Polaka została przypomniana poprzez montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z klasy IIIc.

Następnie rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Jan Paweł II papież miłosierdzia”.

Jury przyznało dyplomy za dziecięcą twórczość plastyczną następującym osobom:

  • Iga Gajo IIIc

  • Marcel Rybołowski IIIb

  • Natalia Jarzynowska IIc

  • Weronika Kulawczuk IIb

  • Karolina Misiura IIb

Zobacz galerię
17 paź 2016

17.10.2016

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 14 października 2016 r. o godz.10;30 w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Chełmie bibliotekarka naszej szkoły - pani Monika Forysiuk przeprowadziła pogadankę na temat korzyści wynikających z wypożyczania książek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie zadając różne pytania.Uczniowie dowiedzieli się o zasadach wypożyczeń, regulaminie bibliotecznym, poznały też zasady poszanowania książek.

Zobacz galerię
14 paź 2016

14.10.2016

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Szkoły Anna Łopąg, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców obecnych na uroczystości.

W dalszej części uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny pt.”Dziękujemy”. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali pięknych piosenek, wierszy oraz podziękowań. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom
i wychowawcom kwiaty wraz ze słodkimi buziakami :-)

Zobacz galerię
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49

NIEPUBLICZNA INTEGRACYJNA SZKOŁA PODSTAWOWA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII I JĘZYKÓW OBCYCH „ARKA”

Dla Rodziców

  • Rekrutacja
  • Dziennik Elektroniczny
  • Reforma edukacji 2017
  • Zapisy On-line

Na skróty

  • O szkole
  • Oferta Edukacyjna
  • Praca
  • Kontakt

Adres

  • Wojsławicka 8A,
    22-100 Chełm, woj. lubelskie
  • (82) 542 15 14
  • [email protected]
  • e-doręczenia: AE:PL-38227-35085-AEFTR-24

© Copyright 2025. Arka Przyszłości

  • Image for Facebook tab